Tanie obrazy na płótnie. Czy oznaczają wydruki gorszej jakości?
Tanie obrazy na płótnie. Czy oznaczają wydruki gorszej jakości?

Tanie obrazy na płótnie wcale nie muszą oznaczać wydruków gorszej jakości. W tym artykule ujawniamy jak wybrać idealny fotoobraz, który będzie konkurencyjny w stosunku ceny do jakości.

Zwykle kiedy zastanawiamy się nad naszym kolejnym zakupem, nie koniecznie nawet elementów dekoracji czy wystroju wnętrz często poszukujemy bliskiego związku między atrakcyjną ceną i wysoką jakością. Często wydaje nam się, że cyfry występujące na metce lub etykiecie są wyznacznikiem jakości premium – jednak nie zawsze tak jest. Dziś sprawdzimy tą zależność na przykładzie obrazów na płótnie i przyjrzymy się, co tak naprawdę decyduje o wysokiej jakości produktu i dlaczego nie zawsze należy tak bardzo sugerować się wysoką ceną.

Tanie obrazy na płótnie. Zdjęcie gotowych wydruków na płótnie

Na początku sprawdźmy jak zbudowany jest obraz na płótnie.

Obrazy na płótnie kupujemy zwykle aby zapełnić pustą przestrzeń w naszych pomieszczeniach, aby dodać im kolorytu, stylu lub wprowadzić pozytywny nastrój. Czasem kierujemy się też potrzebą zakupu spersonalizowanego prezentu na różną okazję. Obraz na płótnie najczęściej przedstawia zdjęcia z sesji rodzinnych, wszelakich uroczystości czy zabawnych momentów naszego życia. Obraz na płótnie technicznie składa się z zadrukowanego płótna naciągniętego na ramę (najlepiej drewnianą).

Wydruk na płótnie oprócz swoich niewątpliwych walorów estetycznych, jest tańszą i bardziej powszechną alternatywą dla prawdziwych obrazów malowanych metodą tradycyjną – olejną lub akrylową. Łatwa dostępność tego typu produktu sprawiła, że jest on jednym z najbardziej popularnych elementów wystroju wnętrz ostatnich lat. Obok materiałów składowych: płótna i drewna warto zwrócić uwagę na sam wydruk – najważniejsze aby jego jakość i rozdzielczość zdjęć była najwyższa. W końcu obraz na płótnie będzie naszą wizytówką wśród odwiedzających nasz dom gości.

Jak odróżnić płótno wysokiej jakości - na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze warto sprawdzić czy materiał spełnia nasze wymagania wizualne, dobrze aby odwzorowywał prawdziwe płótno malarskie. W ObrazyDruk.pl stosujemy płótno poliestrowe o strukturze lnianego płótna canvas. Dodatkowo w celu uzyskania odporności na wilgoć nasze płótna zostały po zewnętrznej stronie powleczone powłoką nie przepuszczającą wody.

Kolejnym istotnym elementem jest grubość płótna i jego elastyczność. Te dwa elementy mają ogromny wpływ na końcowy efekt wizualny obrazu, dlatego ważne aby płótno nie było zbyt cienkie i jednocześnie zostało dobrze naciągnięte na ramę. W przeciwnym wypadku po kilku miesiącach na materiale mogą pojawić się widoczne fałdy. Aby temu zapobiec w naszej firmie stosujemy płótno o gramaturze 250g/m2, po wydruku docinamy je do ściśle określonych wymiarów. Następnie nasi wykwalifikowani pracownicy ręcznie, równomiernie naciągają płótno na ramę.

Tanie obrazy na płótnie. Jakość w ObrazyDruk.pl

Najwyższa jakość jest standardem w ObrazyDruk. Zadowolenie Klienta stawiamy na pierwszym miejscu, jest to od zawsze nasza misja i stało się to podstawą naszego sukcesu. Możemy zagwarantować, że oferujemy produkt w najlepszej proporcji jakości do ceny.

Tanie obrazy na płótnie. Sosnowa rama.

Rama wewnętrzna – jakie drewno?

Kolejnym ważnym elementem obrazów na płótnie jest rama wewnętrzna - stanowiąca trzon obrazu. Rama wbrew pozorom może wywołać szereg problemów, jeśli producent zdecyduje się na obniżenie kosztów jego produkcji. Niestandardowe zamienne środki mogą szybko przerodzić się w koszmar kupującego. Tanie ramy docinane z desek, lub płyt pochodzących niejednokrotnie z odpadów meblowych mogą szybko pod wpływem warunków atmosferycznych spowodować wypaczenie ramy. Co w konsekwencji, wpłynie na naciągnięte płótno i może spowodować jego pofałdowanie.

Ramy wykorzystywane w naszej firmie pochodzą z starannie dobranego sosnowego drewna, przechodzą proces suszenia (co zapobiega zniekształceniom spowodowanym warunkami atmosferycznymi). Drewno jest starannie obrabiane w stolarni, aby było gładkie, równe oraz odpowiednio wyprofilowane. Następnie każda rama jest ręcznie składana przez naszych pracowników przed naciągnięciem płótna, dodatkowo też sprawdzamy jej wytrzymałość.

Jeśli kupujesz przez Internet, sprawdzenie wszystkich walorów może okazać się nie możliwe. Więc najlepsze co możesz zrobić to zaufać opiniom naszych Klientów, a także sprawdzić fakty dotyczące elementów składowych obrazów na płótnie, które opisaliśmy powyżej.

Tanie obrazy na płótnie. Zdjęcia gotowych obrazów na płótnie

Sprawdź jakość wydruku.

Dzięki zastosowaniu półbłyszczącego płótna, kolory naszych wydruków prezentują się fenomenalnie, nie są w żaden sposób stonowane względem oryginalnej fotografii. Staramy się wiernie odwzorować każdy detal przesłanego nam zdjęcia. O jakości finalnego wydruku decyduje również bez wątpienia nasz park technologiczny na który składają się maszyny drukarskie uznanej w świecie Europejskiej marki - MUTOH.

Podsumowanie czy warto zainwestować w tanie obrazy na płótnie?

Staraliśmy się przekazać Ci najwięcej kluczowych informacji odnośnie tanich obrazów na płótnie, które nie zrujnują Twojej kieszeni i jednocześnie spełnią wysokie wymagania co do jakości. Za tą wiedzą, możesz już rozejrzeć się na rynku firm oferujących wydruki na płótnie. W obrazydruk.pl staramy się połączyć ścieżki wysokiej jakości obrazów z konkurencyjną ceną. Tymczasem wiele firm stara się oczarować Klientów nad wyraz rewolucyjną techniką druku, tylko po to aby zawyżać ceny do oszałamiającego poziomu, podczas gdy jakość produktu jest porównywalna do produktów z niższej półki cenowej.

Zamawiając wydruk na płótnie w ObrazyDruk.pl otrzymasz produkt wysokiej jakości. Udowodnimy Ci, że tanie obrazy na płótnie nie muszą oznaczać produktów gorszej jakości.

 

Podziel się :