Spieszymy z informacją na temat zamówień!
Choć bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza jest dynamiczna. informujemy wszystkich Klientów, iż na tą chwilę realizujemy wszystkie zamówienia i wysyłki kurierskie na bieżąco!
Foto obraz na płótnie canvas – co to takiego?
Foto obraz na płótnie canvas – co to takiego?

Foto obraz na płótnie canvas – co to takiego?

Żyjemy w czasach kiedy dostęp do ciągle rozwijających się nowoczesnych technologii jest na wyciągnięcie ręki, dotyczy to również w dużej mierze fotografii i druku. Nie musimy już czekać na wywoływanie zdjęć w zakładzie fotograficznym z aparatów analogowych, gdzie po powrocie do domu okazywało się, że duża część fotografii nie przedstawia tego czego oczekiwaliśmy i co sobie wyobrażaliśmy.

Obecne możliwości wydruków z aparatów cyfrowych dają nam olbrzymie pole do popisu. Obok standardowych „odbitek” najbardziej wymagający Klienci mają do wyboru również wydruk zdjęcia na płótnie czyli inaczej foto obrazu canvas.

Canvas a fotoboardy lub „odbitki”

Różnice pomiędzy zdjęciami na papierze fotograficznym czy fotoboardzie a wydrukiem na płótnie canvas dostrzegalne są gołym okiem. Płótno Canvas jest podłożem, które wiernie odwzorowuje strukturę prawdziwego malarskiego materiału, dodatkowo doskonale prezentuje się po wydruku zdjęcia.

Wszystkie rodzaje wydruków tak naprawdę wiernie odwzorowują kolorystykę i głębie zdjęć, jednak to właśnie fotoobraz na płótnie dodatkowo gwarantuje wrażenie solidnego produktu przez co staje się bezkonkurencyjny. Zdjęcie oprawione w solidnej sosnowej ramie nie zgubi się na powierzchni naszej ściany, a wręcz przeciwnie doda jej uroku. Prezentacja zdjęć wydrukowanych na płótnie, dzięki dodatkowym efektom wizualnym nabiera walorów estetycznych i dzięki temu jest to w ostatnim czasie najpopularniejszy foto produkt na rynku, po który coraz chętniej sięgają klienci.

Jak stworzyć foto obraz na płótnie?

Mając dostęp do setek zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym czy telefonem komórkowym mamy możliwość wybrania i utrwalenia tych najlepszych momentów w naszym życiu. Foto obraz na płótnie daje nam szansę stworzenia własnych niepowtarzalnych kombinacji z tych wszystkich chwil, które chcielibyśmy zatrzymać w pamięci i dodatkowo mieć je na wyciągnięcie ręki.

Planując stworzyć wydruk na płótnie musimy wybrać odpowiedniej jakości plik. Przesłane zdjęcie powinno mieć rozdzielczość ok. 150 DPI, warto również zwrócić uwagę na rozmiar zdjęcia – tak aby był on zbliżony do formatu wydruku na płótnie który mamy zamiar osiągnąć. Oprócz aspektów czysto technicznych musimy zwrócić uwagę na to czy zdjęcie które mamy zamiar wydrukować jest odpowiednio oświetlone, nie jest poruszone i ma odpowiednią ostrość. Pisząc o aspektach wizualnych warto również zwrócić uwagę na zachowane bezpiecznego marginesu - czyli minimalnej przestrzeni (najlepiej ok. 2,5cm z każdego boku) na której nie będą znajdowały się ważne i istotne dla nas elementy zdjęcia.

Generator foto obrazów ObrazyDruk.pl

Większość wątpliwości dotyczących parametrów technicznych przesłanego zdjęcia rozwiewa nasz autorski generator fotoobrazów. Jest to narzędzie, które przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia foto obrazu, aż do momentu jego fizycznego wydruku w naszej drukarni.
Generator sprawdzi czy rozdzielczość i wielkość przesłanego pliku jest odpowiednia do wydruku z zachowaniem odpowiedniej jakości. W następnym kroku pomoże w dobraniu odpowiedniego rozmiaru foto obrazu i jego kadrowaniu.

Foto obraz w sosnowej ramie.

Foto obrazy stanowią gotowy produkt i nie wymagają stosowania dodatkowej ramy czy oprawy. Płótno canvas z zdjęciem już po wydruku zostaje zamocowane na sosnowej ramie stworzonej z krosien malarskich (tzw. blejtram). Wiemy, że ekspozycja foto obrazu z zdjęcia i jego jakość stanowią dla Klienta priorytet dla tego dokładamy wszelkich starań aby płótno było idealnie zamocowane i naciągnięte na ramę. Płótno mocujemy za pomocą stolarskich zszywek, które gwarantują długie i stabilne utrzymanie płótna na ramie, na koniec montujemy w centralnym punkcie górnej części obrazu metalową zawieszkę dzięki której odpowiednie wypoziomowanie obrazu jest wygodne i bezproblemowe.

Pomysłowy prezent, pamiątka, na wystawę.

Foto obrazy poprzez wysoką jakość druku i atrakcyjną cenę mają szeroki wachlarz zastosowań. Zdjęcia rodzinne przeniesione na płótno idealnie sprawdzą się na przykład w przestronnym przedpokoju, staną się przez to cudowną pamiątką na lata. Zdjęcia ślubne mogą zawisnąć w sypialni nad łóżkiem, a wspaniałe foto obrazy wykonane z wakacyjnych zdjęć świetnie udekorują i ozdobią salon.

Jako jedni z nielicznych oferujemy naszym Klientom stały dostęp do galerii profesjonalnych zdjęć, gdzie całkowicie bezpłatnie można wykorzystać miliony fotografii tworząc najwyższej jakości stylowe foto obrazy do każdego rodzaju wnętrz. Nowoczesne foto obrazy z zdjęć doskonale sprawdzą się również jako ozdoba hotelowych pokoi lub restauracji.

Dzięki atrakcyjnej cenie zdjęcia z wakacji, sesji ślubnych i plenerowych, a także fotografie dzieci i wnuków mogą stanowić doskonały prezent na wiele okazji, takich jak imieniny, urodziny, rocznice ślubu, dzień babci, dziadka a także dzień matki i ojca. Ofiarując taki podarunek mamy pewność, że prezent będzie trafiony i sprawi bliskiej nam osobie wiele radości.

Coraz częściej swoje zdjęcia drukują na płótnie również artyści i fotograficy, dzięki najwyższej jakości i łatwości w ekspozycji idealnie wpasowują się w ich autorskie wernisaże.

Podziel się :

Komentarze

Log in or register to post comments