10 niesamowitych witryn z zapierającymi dech w piersiach darmowymi zdjęciami w 2021 roku.
10 niesamowitych witryn z zapierającymi dech w piersiach darmowymi zdjęciami w 2021 roku.

Obecnie znalezienie dobrego zdjęcia w odpowiedniej rozdzielczości, które chcielibyśmy wykorzystać do stworzenia swojego obrazu na płótnie jest nieco utrudnione. Wiele darmowych zdjęć jest kiepskiej jakości zarówno pod względem merytorycznym jak i graficznym.

Na szczęście w sieci pojawia się coraz więcej witryn z świetnymi zdjęciami. I co najważniejsze, są one dostępne całkowicie za darmo!

W tym poście przygotowaliśmy dla Was listę stron internetowych z darmowymi zdjęciami stockowymi, które możecie wykorzystać w własnym zakresie.

Darmowe strony z zdjęciami do pobrania

1. StockSnap.io

Serwis StockSnap.io oferuje nam duży wybór pięknych darmowych zdjęć stockowych i obrazów w wysokiej rozdzielczości. Witryna ma również bardzo przydatną funkcję wyszukiwania, która ułatwia przeglądanie tysięcy dostępnych obrazów. Ponadto serwis na bieżąco śledzi trendy w wyszukiwaniu, dzięki czemu łatwo można znaleźć te najładniejsze i najpopularniejsze dostępne zdjęcia.

W StockSnap codziennie mamy okazję znaleźć setki nowych obrazów, a wszystkie zdjęcia są publikowane w domenie publicznej Creative Commons. Dlatego jest wymagane przypisanie autorstwa.

2. Pexels

Strona Pexels.com dostarcza wysokiej jakości i całkowicie darmowe zdjęcia stockowe na licencji Creative Commons Zero (CC0). Wszystkie zdjęcia są dobrze otagowane, co bardzo ułatwia nam przeszukiwanie serwisu, w odnalezieniu zdjęć dokładnie takich, jakich oczekujemy.

3. Unsplash

Unsplash oferuje dużą kolekcję bezpłatnych zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Serwis szybko stał się jednym z najlepszych źródeł obrazów stockowych. Redaktorzy serwisu dziennie moderują i sprawdzają nowe propozycje zdjęć, tak aby umieścić i magazynować na swojej stronie głównej tylko te najlepsze fotografie. Wszystkie zdjęcia są udostępniane bezpłatnie na licencji Unsplash.

4. Burst (od Shopify)

Burst to zasób udostępniany przez popularny na rynku muzycznym portal Shopify. Zapewnia on przedsiębiorcom bezpłatne zdjęcia stockowe, porady i ogólne obrazy w wysokiej rozdzielczości, które pomogą Ci rozpocząć działalność w internecie i nie tylko. Część zdjęć objętych jest licencją Creative Commons CC0, podczas gdy inne podlegają własnej licencji fotograficznej Shopify.

5. Pixabay.com

Pixabay oferuje ogromny zbiór darmowych zdjęć, wektorów i ilustracji artystycznych. Wszystkie zdjęcia są udostępniane na licencji Creative Commons CC0, , co oznacza, że ​​można ich używać bez pytania o zgodę lub podpisywania autora (choć zawsze jest to mile widziane). Serwis oferuje ciekawe zdjęcia krajobrazów, przepięknych widoków i panoram, które można wykorzystać przy aranżacji ścian salonu lub sypialni tworząc wspaniałe foto obrazy na płótnie.

6. Reshot

Reshot to ogromna biblioteka starannie dobranych darmowych zdjęć stockowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Stworzony dla startupów, freelancerów i twórców, którzy mają dość powtarzających się i schematycznych zdjęć stockowych. Misją Reshot jest zapewnienie początkującym fotografom platformy do dzielenia się swoją kreatywnością z tymi, którzy jej potrzebują. Ich kolekcje są obszerne, oszałamiające i całkowicie bezpłatne. Ciekawym pomysłem może okazać się sprawdzenie zdjęć pod kontem stworzenia obrazu na płótnie do pokoju młodzieżowego.

7. FoodiesFeed

FoodiesFeed oferuje tysiące pięknych realistycznych darmowych zdjęć żywności w wysokiej rozdzielczości. To idealna strona ze zdjęciami stockowymi dla blogerów kulinarnych. Zdjęcia są wysokiej rozdzielczości i zróżnicowane tematycznie. Idealne do wykorzystania jako obrazy na płótnie w jadalni, kuchni lub restauracji.

8. Gratisography

Gratisography to darmowa strona z obrazami wysokiej jakości, stworzona przez Ryana McGuire, artystę i projektanta. Autor oferuje nam bezpłatnie kolekcję prawie 500 zdjęć w wysokiej rozdzielczości własnego autorstwa. Zdjęcia są bez wątpienia wyjątkowe i niepowtarzalne, dalekie od typowego stocku komercyjnego.

9. Rgbstock

Rgbstock to strona internetowa rozdająca ponad 100 000 zdjęć stockowych za darmo. Biblioteka – zbudowana na podstawie plików przesłanych przez użytkowników, które są sprawdzane pod kątem standardów jakości – obejmuje wiele popularnych tematów, łącząc artystyczne ujęcia z bardziej komercyjnymi zdjęciami.

10. NegativeSpace

NegativeSpace – modne, wysokiej jakości darmowe obrazy. to prosta strona internetowa z mnóstwem bezpłatnych zdjęć stockowych o różnych tematach i stylach. Zdjęcia są zbierane od współtwórców w procesie składania portfolio i przeglądu obrazów. Zdjęcia są bardzo dobrej jakości do użytku profesjonalnego.


Podsumowanie

Jak widać, istnieje coraz więcej fantastycznych zasobów darmowej fotografii stockowej. Bogate w fantastyczne zdjęcia galerie są bardzo często użytkowane przez firmy, blogerów a także osoby prywatne. Z portalami powyżej, dosłownie nie musisz martwić się o jakość zdjęć przy wydruku foto obrazów na płótnie w naszej firmie.

 

Podziel się :